Yhteystiedot

Meriturvallisuuden ja -liikenteen tutkimuskeskus Merikotka
Keskuskatu 10, 48100 Kotka
merikotka@merikotka.fi

HUOM! Laskutusosoite on muuttunut 24.5. Uudet osoitteet ovat:

Verkkolaskut:
Meriturvallisuuden ja -liikenteen tutkimusyhdistys ry
003720233338
Verkkolaskutusoperaattori: CGI
Välittäjätunnus: 003703575029

Paperilaskut:
Meriturvallisuuden ja -liikenteen tutkimusyhdistys ry
003720233338
PL 299
02066 DOCUSCAN

Y-tunnus: 2023333-8

Toivomme, että lähetätte laskunne ensisijaisesti verkkolaskuna. Mikäli teillä ei ole mahdollisuutta lähettää verkkolaskua laskutusjärjestelmästänne, voitte käyttää maksutonta toimittajaportaalia. Jos käytössänne on ollut laskuportaali, tulee se muuttumaan operaattorin vaihdon yhteydessä toimittajaportaaliin. Uusi toimittajaportaali löytyy osoitteesta: https://www.laskuhotelli.fi/portaali.

Rekisteröityäksenne toimittajaportaaliin, ottakaa yhteyttä Taitoan asiakaspalveluun. Toimittajaportaalin käyttöohje ja kirjautumislinkki löytyvät myös osoitteesta http://www.taitoa.fi/ohjeet-laskuttajalle.

Nimi Titteli Toimipaikka Puhelin Sähköposti Avainsanat
Vantola, Renne Tutkimusassistentti Keskuskatu 10, 48100 Kotka +358 50 3119113 renne.vantola@helsinki.fi
Seppä, Antero Tohtorikoulutettava University of Eastern Finland, Keskuskatu 10, 48100 Kotka - -
Brunila, Olli-Pekka Tutkimuspäällikkö Kaakkois-Suomen ammattikorkeakoulu olli-pekka.brunila@xamk.fi
Inkinen, Tommi Professori Joukahaisenkatu 3-5 B, 20014 Turun yliopisto +358 40 088 2818 tommi.inkinen@utu.fi
Helle, Inari Tutkija, FT Helsingin yliopisto, Viikinkaari 2a, 00014 Helsingin yliopisto - inari.helle@helsinki.fi
Parviainen, Tuuli Tohtorikoulutettava Helsingin yliopisto, Viikinkaari 2a, 00014 Helsingin yliopisto - tuuli.parviainen@helsinki.fi
Laurila-Pant, Mirka Tohtorikoulutettava Helsingin yliopisto, Viikinkaari 2a, 00014 Helsingin yliopisto +358 50 318 5679 mirka.laurila-pant@helsinki.fi
Ignatius, Suvi Tohtorikoulutettava Helsingin yliopisto, Keskuskatu 10, 48100 Kotka +358 50 416 0712 suvi.ignatius@gmail.com
Venesjärvi, Riikka Tutkija, FT Helsingin yliopisto, Keskuskatu 10, 48100 Kotka +358 50 4150 609 riikka.venesjarvi@helsinki.fi
Haapasaari, Päivi Yliopistotutkija, dosentti Helsingin yliopisto, Viikinkaari 2a, 00014 Helsingin yliopisto +358 44 535 1319 paivi.haapasaari@helsinki.fi
Kuikka, Sakari Professori Helsingin yliopisto, Viikinkaari 2a, 00014 Helsingin yliopisto +358 50 330 9233 sakari.kuikka@helsinki.fi
Lehikoinen, Annukka Tutkija, FT Helsingin yliopisto, Keskuskatu 10, 48100 Kotka +358 50 318 1301 annukka.lehikoinen@helsinki.fi
Mäntyniemi, Samu Professori Helsingin yliopisto, Viikinkaari 2a, 00014 Helsingin yliopisto +358 50 415 1098 samu.mantyniemi@helsinki.fi
Rantavuo, Emmi Projektipäällikkö Kaakkois-Suomen ammattikorkeakoulu, NELI, Pääskysentie 1, 48220 Kotka - emmi.rantavuo@xamk.fi
Anttila, Anni Projektipäällikkö Kaakkois-Suomen ammattikorkeakoulu, NELI, Pääskysentie 1, 48220 Kotka - anni.anttila@xamk.fi
Ulmanen, Tommy projektipäällikkö, teknologia-asiantuntija Kaakkois-Suomen ammattikorkeakoulu, NELI, Pääskysentie 1, 48220 Kotka +358 44 702 8234 tommy.ulmanen@xamk.fi
Sallinen, Aleksi Yritysyhteistyökoordinaattori Kaakkois-Suomen ammattikorkeakoulu, NELI, Pääskysentie 1, 48220 Kotka +358 44 702 8404 aleksi.sallinen@xamk.fi
Holmén, Jonne Sidosryhmäkoordinaattori - Logistiikkaverstas Kaakkois-Suomen ammattikorkeakoulu, NELI, Pääskysentie 1, 48220 Kotka +358 44 702 8403 jonne.holmen@xamk.fi
Oravasaari, Tomi Projektipäällikkö Kaakkois-Suomen ammattikorkeakoulu, NELI, Pääskysentie 1, 48220 Kotka +358 44 702 8289 tomi.oravasaari@xamk.fi
Halonen, Justiina Tutkimuspäällikkö, merenkulku Kaakkois-Suomen ammattikorkeakoulu, Pääskysentie 1, 48220 Kotka +358 44 702 8514 justiina.halonen@xamk.fi
Nurminen, Mervi Painoalapäällikkö Kaakkois-Suomen ammattikorkeakoulu, NELI, Pääskysentie 1, 48220 Kotka +358 44 702 8474 mervi.nurminen@xamk.fi
Länsimies, Anna-Maria Hallituksen puheenjohtaja Meriturvallisuuden ja liikenteen tutkimusyhdistys - anna-maria@lansimies.com
Häkkinen, Jani Tutkija SYKE, Mechelininkatu 34a, PL 140, 00251 Helsinki +358 50 598 8680 jani.hakkinen@ymparisto.fi
Sormunen, Otto Tohtorikoulutettava Aalto-yliopisto, Sovelletun mekaniikan laitos (käyntiosoite Puumiehenkuja 5A, 02150 Espoo) - otto.sormunen@aalto.fi
Valdez Banda, Osiris Tohtorikoulutettava Aalto-yliopisto, Sovelletun mekaniikan laitos (käyntiosoite Puumiehenkuja 5A, 02150 Espoo) +358 45 357 1182 osiris.valdez.banda@aalto.fi
Montewka, Jakub Dosentti Aalto-yliopisto, Sovelletun mekaniikan laitos (käyntiosoite Puumiehenkuja 5A, 02150 Espoo) - jakub.montewka@aalto.fi
Goerlandt, Floris Tutkija, FT Aalto-yliopisto, Sovelletun mekaniikan laitos (käyntiosoite Puumiehenkuja 5A, 02150 Espoo) +358 50 343 1186 floris.goerlandt@aalto.fi
Kujala, Pentti Professori Aalto-yliopisto, Sovelletun mekaniikan laitos (käyntiosoite Puumiehenkuja 5A, 02150 Espoo) +358 40 0878 145 pentti.kujala@aalto.fi
Nygren, Piia Projektipäällikkö Keskuskatu 10, 48100 Kotka +358 44 763 6173 piia.nygren@merikotka.fi
Javanainen, Tarja Taloussuunnittelija Keskuskatu 10, 48100 Kotka +358 44 764 0853 tarja.javanainen@merikotka.fi
Karjalainen, Miina Projektipäällikkö Keskuskatu 10, 48100 Kotka +358 44 522 2843 miina.karjalainen@merikotka.fi
Kiiski, Anna Toiminnanjohtaja Keskuskatu 10, 48100 Kotka + 358 40 752 4392 anna.kiiski@merikotka.fi